3 dôvody prečo sa o seba musíme postarať sami.

1. Rodičia.

Môžu sa o nás postarať rodičia ? Majú už svoje roky, svoje starosti aj o svoje zdravie. Blížia sa, alebo už sú v období, kedy by si mali užívať svoju zaslúženú odmenu. Odmenu v podobe pohody a slušného dôchodku. Radovať sa z vnúčat a pravnúčat.

2. Naše deti.

Môžu sa o nás postarať naše deti ? Chceme im zostať “ na krku “ ? Dnešná doba je neuveriteľne rýchla. Na to aby “ stíhali „, vynakladajú všetku svoju energiu. Majú dosť starostí sami so sebou, aby udržali tempo a mohli sa ako  tak radovať, čo i len z maličkostí.

3. Štát.

Môže sa o nás postarať štát ? HA HA HA. Tomu dnes verí už len málokto. Pre tú menšinu, čo verí štátu v oblasti dôchodku, mám zlú správu. Nebude tomu tak. Každý štát zvyšuje vek odchodu do dôchodku pre svojich obyvateľov. A bude to tak i v budúcnosti. Prečo ? Poviem to veľmi vulgárne. Aby sa čo najmenej ľudí dožilo dôchodku. Čím menej ľudí sa dožije dôchodkového veku, tým menej peňazí musí štátna kasa “ pustiť „. Je úplne jedno, či sa jedná o štátnu kasu slovenskú, českú, nemeckú alebo akúkoľvek inú. Pôsobí to na vás ako studená sprcha ? Je mi ľúto, ale je to holý fakt.

Aké je východisko ? Postarať sa v prvom rade sám o seba.

súkromný dôchodok mi zabezpečí pohodu

takto si budem užívať s mojim súkromným dôchodkom

Jednou z možností je VÁŠ osobný Súkromný dôchodok.

 

Bol tento článok pre vás užitočný ? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na požadované pole