III.pilier tvorba dôchodku zamestnankyne Marty

V jednom z článkov a videí sme si podrobne ukázali ako vyzerá štátny dôchodok z prvého piliera zamestnankyne Marty. Aký bude Martin dôchodok zo zamestnaneckého pomeru keď si platí 135.- € ? A to Marta nezarába na slovenské pomery málo. Štátny dôchodok z prvého piliera nemôže Marte stačiť na slušný život.  Sociálna poisťovňa nemôže donekonečna vyplácať viac ako dostane.

Marta je zamestnaná a my si ukážeme, ako si ona tvorí jednu pevnú nohu dubového stola zvaného Súkromný dôchodok.

Zamestnávateľ jej bude prispievať pevnou sumou 30.-€ mesačne.

Marta sama sa rozhodla, že zo svojej výplaty si nechá strhávať 15.- €. Celkovo jej na lepšiu budúcnosť bude pribúdať 45.-€ mesačne. Za jeden rok bude mať našetrených viac ako polovičku priemernej mzdy a to 540.- €.

Zdá sa Vám 10 rokov príliš dlhá doba. Spomeňte si, čo ste robili pred desiatimi rokmi. Je to naozaj tak dávno ? Alebo sa Vám zdá, že to bolo včera ?

342.- € je suma, ktorú Marte daruje štát vo forme úľavy na dani.

Marta ako mladá 30 ročná kočka si so svojim malým gašpárkom chystá veľké divadlo v podobe vlastného Súkromného dôchodku. Ako budú  vyzerať dosky, ktoré znamenajú svet si rozhodne ona sama.

Viete si „ odtrhnúť od huby 15.- € mesačne „ ? Chcete aj vy hrať s malým gašpárkom veľké divadlo ? Urobte to čo Marta, vstúpte zadarmo do programu Súkromný dôchodok ešte dnes. Stránka pre vstup je www.sukromnydochodok.eu  Do 3 minút od zadania údajov do vstupného formulára od nás dostanete návod ako z pohodlia domova získate výpis zo Sociálnej poisťovne. Ten Vám presne ukáže ako Vás vidí Sociálna poisťovňa, čo Vám započítava a čo nie a v neposlednom rade sa dozviete ako za Vás zamestnávateľ odvádza poistné.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.