Ľudí rozdeľujem do troch skupín

Sme ľudia.

Máme radi i súkromie. Žijeme vo svojich komunitách (rodina, práca, škola, koníčky) a či sa nám to páči alebo nie, navzájom sa ovplyvňujeme.

Rozdeľujem ľudí do troch skupín:

1. Tí, čo nikdy nepracovali a pracovať nebudú. Je im úplne jedno, aký je režim. Nepracovali by ani za Hitlera, ani za Stalina, ani za akéhokoľvek iného “ zemepána „. Pre tých moje články niesu.

2. Zlodeji, podvodníci a mnohí z tých čo hovoria, že tvoria hodnoty a že sú nepostrádateľní. Pre tých nepíšem a písať nebudem. Nestoja mi za to.

3. Tí, čo roky chodia  do práce a makajú minimálne 8 hodín denne. Poctivo a svedomito, aby uživili seba a svoje deti. Živnostníci, ktorí sa pokúšajú živiť sa sami. Mali odvahu vystúpiť z radu a skúsi to, takpovediac na vlastnom. Niektorí úspešne a niektorí menej úspešne. Každopádne to skúsili. To sú práve dve skupiny, ktoré tvoria skutočné hodnoty. Takých si vysoko vážim. Takým chcem pomôcť, ak o to budú stáť.

Politici sa radi vyhovárajú na slabú výkonnosť ekonomiky. Často spomínajú aj demografický vývoj. Rodí sa málo detí a populácia nám starne. Majú pravdu. Ale len v týchto dvoch bodoch. Ostatné “ diery „, cez ktoré krvácajú naše verejné financie, nebudem popisovať. Počujeme to denne v rádiách, vidíme v televízii, alebo čítame v novinách. Je úplne jedno, či momentálne vládnu červení, modrí, hnedí alebo oranžoví. Stále rovnaká pesnička.

V jednom sa ale všetci vzájomne zhodujú a vedia o tom. Sociálna poisťovňa, sa o nás občanov v budúcnosti, nebude vedieť postarať sama. Ich reč je zahalená do pozlátka, ako sa o nás postarajú, čo všetko urobia pre občanov… škoda, že ich to drží hlavne pred voľbami, vtedy by sa nechali natrieť na chleba…

Skutočnosť je taká, že sa NIKTO o nás nepostará. Len MY sami.

Šťastní dôchodcovia

Šťastní dôchodcovia

Vedieť viac o projekte Súkromný dôchodok.

Ak vás tento článok zaujal, zdieľajte ho s priateľmi.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.