Pre koho je III.pilier povinný

Z tohto článku a videa sa dozviete pre koho je III.pilier dobrovoľný a pre koho povinný.

Peniaze pre budúce dôchodky spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti. Sú to spoločnosti, ktoré majú za úlohu pomôcť pri tvorbe dôchodkov. Zároveň tým pomáhajú Sociálnej poisťovni, ktorá nemôže donekonečna platiť viac ako dostáva.

Hrniec peňazí, ktoré tieto spoločnosti obhospodarujú nie je rozhodne malý. Predstavuje sumu viac ako 1 a pol miliardy eur.

Býva všeobecne označovaný ako dobrovoľný a pre každého. To, že je pre každého je pravda. To, že je dobrovoľný celkom pravda nie je. Výnimkou sú ľudia, ktorí vykonávajú tzv. rizikové práce. Pre nich je III.pilier povinný. Platí to pre zamestnancov u ktorých kde za správne pracovné zaradenie zodpovedá zamestnávateľ. Ale pozor, platí i pre živnostníkov ktorí robia práce v 3 alebo 4 rizikovej skupine. Tí sú zodpovední sami za seba v plnej miere.

Len pre zaujímavosť, ako najčastejší rizikový faktor je u nás hluk . Nadmernému hluku je vystavených cca 70 % ľudí, ktorí vykonávajú rizikové práce. Na druhom mieste je riziko nákazy z chemikálií a to predstavuje cca 25 %. Keď to celkovo vyjadrím dvomi číslami, tak u nás vykonáva rizikové práce takmer 100 000 zamestnancov a z toho je celá 1/5 žien.

Keď to zhrniem do jednej vety tak u nás je minimálne 200 tisíc ľudí, pre ktorých je III.pilier povinný.

Tretí pilier je jednou zo 4 nôh nášho pevného dubového stola ktorý sa volá Súkromný dôchodok. Vstúpte zadarmo so programu Súkromný dôchodokmy Vám pomôžeme aby váš malý gašpárko hral vo finále veľké divadlo.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.