III. pilier tvorba dôchodku živnostníka Tomáša

Aký bude Tomášov dôchodok zo 77,22 € ?

Optimalizujete svoje dane ako živnostník až na hranu ? Je to určite príjemné, ale každá minca má 2 strany.

Zostanete na krku vlastným deťom ?

Určite ste už počuli vetu: „ Aj s malým gašpárkom sa dá hrať veľké divadlo. Tým malým gašpárkom je v našom prípade jedna maličká jedno eurová minca. Čo všetko dokáže ? Ani sa nenazdáte a o pár rokov si môžete zahrať veľké divadlo s päťsto eurovými bankovkami. Ako je to možné ? Jednoducho si začnete sami budovať jednu pevnú nohu stabilného dubového stola, ktorý sa volá Súkromný dôchodok. Je ňou tretí pilier, veľakrát zaznávaný. Myslím, že neoprávnene, lebo je skutočne pre každého a môže pomôcť i vám.

Teraz si ukážeme na príklade živnostníka Tomáša, ako si on tvorí jednu pevnú nohu dubového stola zvaného Súkromný dôchodok.

Tomáš sám zo svojich už zdanených peňazí sa rozhodol, že bude odkladať 30.- € mesačne. Súčasne ako živnostník si zaúčtuje do svojho účtovníctva daňový náklad vo výške 15.- €. Celkovo mu na jeho lepšiu budúcnosť bude pribúdať 45.-€ mesačne. V priebehu jedného roka bude mať k dobru viac ako polovičku priemernej mzdy a to 540.- €

Zdá sa vám 10 rokov príliš dlhá doba. Spomeňte si, čo ste robili pred desiatimi rokmi. Je to naozaj tak dávno ? Alebo sa vám zdá, že to bolo včera ?

342.- € je suma, ktorú Tomášovi daruje štát vo forme daňovej úľavy.

Urobte niečo pre seba ! Ako ďalej ?

Viete investovať 45.- € mesačne a z toho mať celú tretinu v nákladoch a ešte si uplatniť úľavu na dani ? Chcete hrať s malým gašpárkom veľké divadlo ? Urobte to čo Tomáš, vstúpte do programu Súkromný dôchodok a začnite si tvoriť lepšiu budúcnosť už dnes. Do troch minút od zadania údajov do vstupného formulára od nás dostanete návod ako z pohodlia domova získate výpis zo Sociálnej poisťovne. Ten vám presne ukáže ako Vás vidí Sociálna poisťovňa.

Riešenie pre dôstojný život sa volá Súkromný dôchodok.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.