III.pilier výhody pre živnostníka Tomáša

Zostanete na krku vlastným deťom ?

Optimalizujete svoje dane ako živnostník až na hranu ? Je to určite príjemné, ale každá minca má dve strany.

Je treba rozumne optimalizovať dane a súčasne s tým optimalizovať odvody. Žiaden extrém nie je dobrý, všetko s mierou.

Hneď na začiatku môžete určiť, kto si bude užívať Vami nasporené peniaze užívať v prípade, že by sa to nepodarilo Vám. Nemusíte určiť nikoho, je to na Vás, ale peniaze zostanú v každom prípade takpovediac doma.

Na riadku 77 daňového priznania je priestor pre to, aby ste štátu zaplatili menej a tým ušetrili. Štát vám ponúka daňovú úľavu. Viem, môžete namietať, že je to málo. Je dobré ak od štátu dostanem darček v podobe jednej plnej nádrže benzínu do auta ? Mne osobne sa to páči.

Doba ide míľovými krokmi dopredu a už si pomaly zvykáme na to, že pár klikov na klávesnici nám dá odpoveď na to, čo práve potrebujeme vedieť. Kedykoľvek, 24 hodín denne, 7 dní v týždni máte prehľad o Vašich peniazoch.

Možno si kladiete otázku: „ Čo s tým ?“

Určite ste už počuli vetu: „ Aj s malým gašpárkom sa dá hrať veľké divadlo“. Tým malým gašpárkom je v našom prípade jedna maličká jedno eurová minca. Čo všetko dokáže ? Ani sa nenazdáte a o pár rokov si môžete zahrať veľké divadlo s päťsto eurovými bankovkami. Ako je to možné ? Jednoducho si začnete sami budovať jednu pevnú nohu stabilného dubového stola, ktorý sa volá Súkromný dôchodok. Je ňou tretí pilier, veľakrát zaznávaný. Myslím, že neoprávnene, lebo je skutočne pre každého a môže pomôcť i vám.

Ako ďalej ?

Viete investovať 45.- € mesačne a z toho mať celú tretinu v nákladoch a ešte si uplatniť úľavu na dani ? Chcete hrať s malým gašpárkom veľké divadlo ? Urobte to čo Tomáš, vstúpte do programu Súkromný dôchodok a začnite si tvoriť lepšiu budúcnosť už dnes. Do troch minút od zadania údajov do vstupného formulára od nás dostanete návod ako z pohodlia domova získate výpis zo Sociálnej poisťovne. Ten vám presne ukáže ako Vás vidí Sociálna poisťovňa.

Urobte niečo pre seba !

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.