Viete ako môže zamestnávateľ pracovať pre Vás ?

Zamestnávateľ prispieva podľa dohody buď percentom z hrubej mzdy alebo pevnou sumou v €.

Marta sa sama rozhodne koľko si bude prispievať ona sama takpovediac z vlastného. Môžete sa rozhodnúť rovnako ako zamestnávateľ teda % tom zo mzdy alebo pevnou sumou.

Na začiatku, alebo kedykoľvek neskôr môžete určiť toho kto si bude Vaše nasporené peniaze užívať v prípade, že by sa to nepodarilo Vám. Peniaze zostanú v každom prípade takpovediac doma. Nemusíte určiť nikoho, je to vaše rozhodnutie. Ak nikoho neurčíte, tak Vaše peniaze pôjdu do dedičského konania. Inak povedané: Ak určíte niekoho, tak peniaze nejdú do dedičského konania a tým pádom ušetríte starosti pozostalým. Má to ale i svoje riziká. To riziko sa volá dôvera.

Marta bude šetriť i na daniach o čo sa postará jej mzdová účtovníčka už v priebehu roka, prípadne v ročnom zúčtovaní. Štát týmto spôsobom motivuje ľudí aby sa o seba starali sami. Veľmi dobre vie, že musí niečo robiť aby jeho občania mohli ako tak fungovať. Možno si poviete že je to málo. Svojím spôsobom budete mať pravdu. Ale na druhej strane štát daruje Marte krásny náhrdelník.

Pár úderov do klávesnice stačí a viem čo sa robí. Pokrok ide neuveriteľne dopredu. Kedykoľvek, 24 hodín denne, 7 dní v týždni máte prehľad čo práve robia Vaše peniaze.

Ako ďalej ? Zostanete na krku vlastným deťom ?

Viete si odtrhnúť od huby 15.- € mesačne ? Chcete aj vy hrať s malým gašpárkom veľké divadlo ?  Tu je odpoveď. Urobte to čo Marta, vstúpte zadarmo do programu Súkromný dôchodok ešte dnes.  Do troch minút od zadania údajov do vstupného formulára od nás dostanete návod ako z pohodlia domova získate výpis zo Sociálnej poisťovne. Ten vám presne ukáže ako vás vidí Sociálna poisťovňa, čo vám započítava a čo nie a v neposlednom rade sa dozviete ako za Vás a ktorý zamestnávateľ odvádza poistné.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.