Výplatná páska a dôchodok zamestnankyne Marty

Pozrieme spolu i možno i na Vašu výplatnú pásku a na výplatnú pásku Marty a ukážeme povieme si niečo o položkách dôležitých pre dôchodok.

Výplatná páska môže obsahovať až 6 položiek, ktoré sú spojené s dôchodkom. Tretiemu pilieru sa podrobne venujeme na inom mieste portálu Súkromný dôchodok.

Viete ktoré položky z vašej výplatnej pásky odchádzajú do Sociálnej poisťovne ?

Je ich celkom 5. Patrí tam i Druhý pilier. Peniaze na váš druhý pilier idú najskôr do Sociálnej poisťovne a odtiaľ sú poukazované na účty jednotlivých dôchodkových správcovských spoločností. Prečo o tom hovorím ? Lebo ak vám niekto vypočíta výšku vášho dôchodku z prvého piliera a či už úmyselne, alebo jednoducho z nevedomosti zabudne odpočítať sumu, ktorú si odvádzate do II.piliera, výsledkom bude nezmysel.

Nemocenské poistenie si platíte pre prípad vašej pracovnej neschopnosti. Vyplácajú sa z neho hlavne PN ky a OČR ky.

Poistenie v nezamestnanosti vám zamestnávateľ stŕha pre prípad, že by ste zostali bez práce. Z týchto peňazí sa potom vypláca podpora nezamestnaným.

Invalidné poistenie si platíte pre prípad, že by ste nemohli pracovať. Sociálna poisťovňa by vám vyplácala niektorú z dávok určených na invaliditu.

Našou prioritou sú dôchodky, preto sa budeme podrobne venovať starobnému poisteniu. Do sociálnej poisťovne putujú z vašej výplaty 4 % z vašej hrubej mzdy a zamestnávateľ za vás odvádza 14 %.

Ako ďalej ? Postará sa o Vás štát ?

Program Súkromného dôchodku má štyri pevné nohy, rovnako ako kvalitný dubový stôl. Vstúpte do programu Súkromný dôchodok a začnite si tvoriť lepšiu budúcnosť už dnes. Do troch minút od zadania údajov do vstupného formulára od nás dostanete návod ako z pohodlia domova získate výpis zo Sociálnej poisťovne. Ten vám presne ukáže ako vás vidí Sociálna poisťovňa.

Súkromný dôchodok

Ing.Miloslav Beno a Ing.Pavol Valúch. Autori projektu Súkromný dôchodok. I. piler, II. pilier, III. pilier, porovnanie štátneho a súkromného dôchodku, vieme poradiť ako sa vyznať vo výpisoch Sociálnej poisťovne, DSS siek a DDS siek.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.